JAKAR-SİMETRİ

Kurs Süresi : 4 AY-96 SAAT
Kurs Ücreti : 2400 TL

Eğitim Tarihleri

29 Ağuust 2022

Eğitim Günleri PAZARTESİ-ÇARŞAMBA
Saat 19:00-22:00
Süre 4 AY-96 SAAT
Ücret 2400 TL
2004 ten beri Simetri programını kullanarak her çeşit kumaşın analizi,desen çizimi ve örgülendirilmesi kursumuz süresince uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Dünyada hızla gelişen tekstil sektörüne, gelişen teknolojiye ve rekabet koşullarına ayak uydurabilmesi için niteklikli elemanlara ihtiyaç vardır. Sanayide kendi imalatını yapan birçok firma desen tasarım gibi bölümleri dışarıda yaptırmaktadır. Bu da üretim noktasında zaman kaybı ve kendisine ait tasarımların kolaylıkla kopyalanması demektir. Bugünkü rekebet koşullarında hızın önemi büyüktür. Sektörümüzün gelişen dünya ile rekabet edebilmesi için en önemli adımlardan biri markalaşmadır. Markalaşmanın ilk adımı kendi bünyemizde Arge bölümü oluşturmaktan geçer. Nitelikli bir eleman ve desen programı ile kendi özgün tasarımlarımızı oluşturmamızı ve aynı zamanda müşteriye çok hızlı hizmet verme olanağı sağlar. Buradan alınacak eğitim ile daha çok çeşitli, kaliteli ve verimli üretim gerçekleştirebileceklerdir. Bu da istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.

AMAÇ:

Kumaşın iplik ve dokuma özelliklerini anlayabilen, desen çıkartıp (kumaş analizi), Yeni tasarımlar yapabilen, kumaşın maliyetini hesaplayabilen, Simetri jakar programını iyi kullanabilen tekstil sektörünün ihtiyacı olan nitelikli elemanlar yetiştirmektir.

 

Tekstil Dershanesi'nde uygulanan Tekstil desinatörlük seminer programı eğitimi 200 saat olarak verilmektedir. Bu program aşağıdaki konuları içermektedir:

KONULAR

  • Dokuma kumaş hakkında genel bilgi
  • Örgü bilgisi
  • Kumaş analizi
  • Kumaş tasarımında bilinmesi gereken özellikler
  • Jakarlı kumaş analiz aşamaları
  • Jakar makinesinin özellikleri
  • Dizim çeşitleri
  • Jakarlı kumaş sökme teknikleri (bayan giyim, gömleklik, döşemelik, perde, pike vb.)
  • Simetri programı
  • Bayan giyim, gömleklik, döşemelik, perde, pike vb.. aynı zamanda kursiyerlerimizin getireceği tüm kumaşların uygulamaları yapılmaktadır.

Simetri seminer programını başarıyla tamamlayan kursiyer, testil firmalarının arge, desen, üretim, planlama ve dokuma bölümlerinde görev alabilirler.

 

Seminere düzenli devam edildiği takdirde, her kursiyerimiz amacına ulaşacaktır. Bizden eğitim alan kursiyerlerimize, Seminer bittikten sonrada sürekli DANIŞMANLIK desteği verilmektedir. Gerekirse çalıştıkları işletmelerinede gidilerek her türlü sorun çözüme kavuşturulur. Bunlar için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Tekstil Dershanesi her zaman yanınızda olacaktır.