MODELİSTLİK KURSU (KADIN GİYİM MODELİSTLİĞİ)

Kurs Süresi : 3 Ay - 72 Saat
Kurs Ücreti : 2000 TL

Eğitim Tarihleri

5 Eyltember 2022

Eğitim Günleri PAZARTESİ-ÇARŞAMBA
Saat 19:00-22:00
Süre 3 Ay - 72 Saat
Ücret 2000 TL

27 Ağuust 2022

Eğitim Günleri CUMARTESİ
Saat 14:00-20:00
Süre 3 Ay - 72 Saat
Ücret 2000 TL

6 Eyltember 2022

Eğitim Günleri SALI
Saat 11:00-17:00
Süre 3 Ay - 72 Saat
Ücret 2000 TL
Bursa’da 2004 yılından itibaren kurumumuz modelistlik alanında Kadın giyim Modelistliği ve Bebe çocuk olmak üzere sanayiye yönelik verdiği eğitimlerle sektörün ilerlemesine katkıda bulunmuştur.

Modelistlik - Kalıpçılık Seminer programımızda engin eğitim tecrübesi ve bilgi donanımına sahip uzman eğitmenlerimiz tarafından 10 kişilik sınıflarda Seminerlerimiz sürdürülmektedir.

 

ModelistlikÖzellikle son yıllarda, tasarım olgusunun yaygınlaşmasıyla, stilistlik modelistlikle birlikte anılmaya başlanmıştır. Bu nedenle, stilistler modelistlik eğitimi alarak ek bir kalifikasyon elde edebilirler. Böylece; moda tasarımı alanında tasarımı yapılmış bir modelin geliştirilmesi, kalıbının çıkartılması, serileştirilmesi ve ürünün üretim sürecinin sonuçlandırılmasında modelistlerin veya modelistlik eğitimi almış stilistlerin yer alabilmesi mümkün olabilmektedir.

 

Modelistlik eğitiminin amacı, tekstil ve konfeksiyon sektörüne yönelik terimleri öğretmek, temel kalıp, model analizi, şablon hazırlama, pastal planı yerleştirme ve modele uygun kalıp hazırlayarak sertleştirme uygulamaları konusunda gerekli bilgi ve becerileri geliştirmektir.

Eğitimin İçeriği:

Eğitim kurumumuzda mülaj kağıda ,büyük beden,piyasa uygulamalı hem teknik hem de pratik ve model uygulamalı kalıp eğitimi verilmektedir. Etek, pantolon, elbise,bluz,gömlek kadın giyiminde değişik konseptte, alt ve üst grup, büyük beden hem teknik hem de patrik eğitimi verilmektedir. Serileme ve pastal kısmına kadar bir modelistin bilmesi gereken tüm bilgiler verilmektedir.

Özel Seminerler:

Kurum ve kişilerin ihtiyaçlarına yönelik seminerler verilmektedir. Ders saatleri talep doğrultusunda düzenlenir.

 

Seminerlerimiz sonunda katılım belgesi verilmektedir.