BRODE DESİNATÖRLÜĞÜ

Kurs Süresi : 3 AY - 72 Saat
Kurs Ücreti : 2400 TL

Eğitim Tarihleri

3 Eyltember 2022

Eğitim Günleri CUMARTESİ
Saat 14:00-20:00
Süre 3 AY - 72 Saat
Ücret 2400 TL

29 Ağuust 2022

Eğitim Günleri PAZARTESİ-ÇARŞAMBA
Saat 19:00-22:00
Süre 3 AY - 72 Saat
Ücret 2400 TL
18 Yılı aşan tecrübemizle Brode desinatörlüğü kursu(punch kursu)eğitimi verilmekte olup,sanayiye yönelik eğitimlerle Emstudıo programını öğreterek Brode desinatörü yetiştiriyoruz.

Brode ve Pucnh Seminer Programı

 • Brode üretimi 2000 li yıllardan sonra hızla yaygınlaşmış ve tekstil alanında büyük bir paya sahip olmuştur. Bununla birlikte Brode makine operatörlerine ve desinatörlere ihtiyaç hızla artmaktadır. Bu alanda eğitim veren tek kurum olarak faaliyet göstermekteyiz. Brode makinaların da kullanılan EMSTUDIO Desen Tasarım programı eğitimini vermekteyiz.  Brode makine ve yazılım üreticisi Saurer firmasının onayı ile Resmi lisanslı eğitim veren tek kurumuz.

   

         Bilindiği üzere şehrimiz Tekstil alanında son derece gelişmiş bir şehirdir. Tekstil sektöründe, Türkiye’nin potansiyel ve kapasite açısından ilk sıralarında bulunan ve bu alanda birçok çalışanı istihdam eden şehrimiz, tekstilin birçok alanında kalifiye ve konusunda uzman kişiler yetiştirmektedir.

   

  Ancak günümüzün koşulları gereği, gelişen teknolojiler her sektörde olduğu gibi Tekstil Sektöründe de yeni açılımları ve ihtiyaçları doğurmuştur.  Bu sektörde çalışanların kendilerini sürekli geliştirmelerine ihtiyaç bulunmaktadır.  Kurumumuz bu alan da büyük bir açığı kapatarak, alanın da uzman eğitmenlerimizle sektöre nitelikli insanlar yetiştirmiştir. Dolayısıyla yapılan hizmetle sektöre nitelikli insanlar katarak, firmalarımızın yüksek kaliteli ürünler üretmesine ve ihracatımızın daha yüksek rakamlara çıkmasına vesile olmuştur. 

   

              Teknolojik ve bilişsel olanakları Tekstilde kilit sayılabilecek bazı alanlarda verimli ve aktif kullanabilmek büyük önem göstermeye başlamıştır. Teknolojik gelişmeler Brode Desinatörlüğü konusunu bu bağlamda son derece etkilemiştir. Tekstil Dershanesi sektörde çalışanları hızla niteliklendirerek  ve yeni meslek edinmek isteyenleri hızla meslek sahibi yaparak  sektöre hizmet etmektedir.

   

   Brode desinatörlüğü eğitimi aşağıdaki konuları içerir.

 •  

   

  BRODENİN TANIMI

   

  -BRODE FABRİKASINDA ÜRETİM AŞAMALARI

   

  -BRODEDE KULLANILAN İPLİKLER VE ÖZELLİKLERİ

   

  -BRODEDE KULLANILAN ZEMİNLER VE ÖZELLİKLERİ

   

  -BRODE MAKİNELERİNİN ÖZELLİKLERİ

   

  -EMSTUDIO PROGRAMININ TANITILMASI

   

  -TEKNİK ÇİZİME BAŞLANGIÇ

   

  -UYGULAMALAR

   

  -PUNCH GİRİŞ

   

  -DÜZ BRODE PUNCH

   

  -BORER PUNCH

   

  -PENTAMAT PUNCH

   

  -KORT PUNCH

   

  -GÜPÜR PUNCH

   

  -APLİK PUNCH

   

  -EDİTASYON

   

  -DESENİN MAKİNEYE HAZIRLANMASI